Padesát odstínů

16. února 2015 v 16:50
Abych řekla pravdu, nikdy jsem tu knížku nečetla, ale snad od dob éry Harryho Pottera jsem neviděla tak často jednu knížku u tolika lidí, teda vlastně žen.
Na film jsem ale byla zvědavá. Chtěla jsem vědět, o co vlastně jde, taky jsem si říkala, že nikomu nikdy neuškodí se trochu něčemu přiučit Mrkající a v poslední řadě jsem si říkala, že se tomu alespoň zasměju.
Nepřekvapilo mě, že sál naplnily z 90% ženy (výjimku tvořili pouze cca 3 oddaní partneři, a pak dva chlapi, o kterých jsem si myslela, že jsou to gayové, ale pravděpodobně šli na ,,snadný lov").


To, co mě překvapilo bylo, jaký typ žen to kino naplnilo.
Šlo o ženy mězi 30-40 lety, jejichž bujné křivky obepínaly těsné jeansy, obří výstřich dával tušit megaprsa a extrémně krátký účes dával vyniknout kulatým obličejům. V jedné ruce třímaly kýbl popcornu, v druhé litry cocacoly.
Vždycky, když vidím takovéhle kreatury chce se mi na tu armádu nevkusu začít křičet. Proboha proč máte jeansy? Vezměte si raději šaty. Není nic ženštějšího, než šaty. Není nic víc sexy, než sukně dávající tušit obrysy ženského těla.
No, ale samozřejmě vždycky mlčím. Jednak nechci nikoho ranit a taky k těmhle věcem musí každý dojít sám.
Film samotnej byl úplně stupidní. Bohužel ty rozjařené Venuše z něj byly tak hotové, že se sem tam ozval potlesk, či potěšený výkřik.
Já chtěla taky křičet a to na hlavní hrdinku (jejíž jméno jsem už zapomněla).
Proč se proboha nechá od nějakého chlapa kupovat? Nejdřív jí koupí notebook, pak jí prodá (bez jejího vědomí!) její auto a koupí jí nový, pak se mu nelíbí, jak se oblíká. Tak sakra, co se mu na ní líbí? Její bobr? Která studentka vysoké školy ho ještě má?
A zcela poslední debilita- smlouvy. Během filmu nejdřív podepsala smlouvu o mlčenlivosti, a pak smlouvu o SM sexu, ve které mimo jiné byla podmínka, aby brala antikoncepci, kterou jí předepíše jeho doktorka. No, možná se to k autorce ještě nedostalo, ale tahle superpopulární antikoncepční metoda už není tak oblíbená jako dřív, protože většina holek se už začíná probouzet a uvědomovat si, že jim to škodí a nevyhovuje.
Takže stupidita na druhou. Graye bych nechtěla ani náhodou (naštěstí nikdo, kdo by odpovídal modelu na světě ani neexistuje a kdo má tu zcestnou představu, že jo - WAKE UP, LADIES!!!) a tu blběnu dalekosáhle předčila její spolubydlící (několikanásobně hezčí, chytřejší a lepší).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 20. února 2015 v 16:21 | Reagovat

Já jsem na ten film šla ze zvědavosti. Jaksi jsem tušila o co jde, jaké individum je hlavní hrdinka, pro jakou cílovou skupinu je kniha (a vlastně i film) určená a tak jsem se s tím smířila, že nepůjde o hlubokomyšlenkový emancipovaný kousek s nominací na Oscara. Zajímalo mě jen o čem to "pořádně je" a také provedení.
Co se týče hlavního hrdiny silnějšího pohlaví musím uznat, že měl hezký nos a rty, což mi pro estetický zážitek tak nějak stačí, ale že bych z něho byla nějak vyšinutá to ne. U ostatních postav se raději zdržím jakéhokoliv komentáře.
Ale publikum bylo strašné. Mám podobný zážitek jako ty a navíc celým hledištěm se každých deset minut ozýval smích čtyřicetiletých kreatur. Knihu jsem nečetla takže jsem byla celá zmatená, protože jsem si myslela, že se smějí nějaké narážce (známá co mi dělala garde- a já jí- mi řekla, že film pár narážek na knihu měl), ale pak jsem zjistila, že ne. Baby se prostě smály tomu jak se ti dva tam spolu mrskají anebo vedou suché dialogy po styku. Asi jsem divná, ale zasmála jsem se během snímku tak jednou dvakrát a to když se hrdinka tvářila jak jedna z mnoha anime hrdinek s velkýma očima a bez mozku a pak narážku na Christiánovi začátky, které Ana nazvala pedofilií na něm páchanou (pravda, to se zase nesmál nikdo). Film měl být vážný, neměl být komedie- ono jak to vcelku působí je jiná, ale i tak. Proč se ti lidi sakra smějou?

2 soulbackstage soulbackstage | 14. března 2015 v 22:29 | Reagovat

[1]: Pod to se můžu podepsat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama